PETRA PADĚROVÁ – majitelka studia a lektorka

S jógou jsem se poprvé setkala na vysoké škole. Navštívila jsem pár lekcí, ale nikdy jsem u ní dlouho nevydržela. Moje mysl byla příliš roztěkaná a netrpělivá, zkrátka nebyl ten správný čas. Po několika letech si mě ale znovu přitáhla a od té doby se stala mojí součástí. Začala jsem tedy jógu praktikovat velmi intenzivně, několikrát denně. Měla jsem pocit, jako bych konečně našla svoji cestu.

Jak vzniklo studio?

Naprosto fascinovaná tím, jak jóga ovlivňuje můj pohled na život a mění i mé fyzické tělo, objevila jsem v sobě přání otevřít v Boskovicích první jógové studio. Chtěla jsem vytvořit krásné a čisté místo, naplněné pozitivní energií, kde se budou setkávat jednotlivci s podobným životním stylem a vznikne tak úžasná komunita lidí. Jóga se tak stala mým životním posláním.

Byla jsem tou představou nadšená. Požádala jsem o pomoc svou tehdejší lektorku Petru, aby mi s tímto úkolem pomohla, a tak jsme se daly do práce.

 Za velké pomoci mé rodiny jsme přestavěli staré zdravotní středisko v jógové studio. V květnu roku 2020, v době pandemie covidu, jsme mohli otevřít. Cesta to byla trnitá a protkaná několika nelehkými zkouškami, ale moje obrovské nadšení a víra (a taky trochu tvrdohlavost a urputnost) mi nikdy nedovolily to vzdát.

Od té doby se studio neustále mění a vyvíjí, lidé přicházejí a odcházejí, původní myšlenka ale zůstává. A tak i Vy můžete společně se mnou tvořit bezpečné a jedinečné místo pro všechny, kteří hledají svou cestu.

Co pro mě znamená jóga?

Miluji propojení dechu a pohybu, které mě neustále vrací do přítomného okamžiku a dává mi možnost nahlédnout „pod pokličku“ sebe sama. Jóga je pro mě stav, který mi připomíná, že je všechno v pořádku a o všechno je postarané. Jsme součástí celku, jsme v jednotě a všechno se děje přesně tak, jak má. Jóga nás učí trpělivosti, ale i disciplíně, lásce a pochopení k sobě samému i k našemu okolí.

Nejraději mám lekce dynamické vinyasy inspirované jivamukti jógou za doprovodu dobře sestavené hudby, kdy „protančíme“ celou lekci na vlně dechu až k závěrečné relaxaci.

Jaké jsou moje lekce?

Mým cílem je vytvářet zajímavé a jedinečné lekce, vedené s respektem k potřebám každého z vás. Zároveň se ale snažím, aby každá lekce byla malou výzvou. Kladu velký důraz na dech a správné provádění jednotlivých pozic i přechodů mezi nimi.

Ráda používám různé jógové pomůcky (bločky, pásky i kruhy) a občas lekce obohatím o vonné olejíčky, zvuky tibetské mísy či zpěv manter za doprovodu harmonia. Na svých kurzech také využívám dopomoc a doteky. Je to podle mě nejlepší forma, jak člověka správně nasměrovat do pozice a jak se na něj napojit.