NAŠE SLUŽBY

LEKCE A KURZY

Vítejte ve světě jógy! Jsme rádi, že Vám můžeme představit naši širokou nabídku lekcí a kurzů. Věříme, že si každý najde to své.

01.

Ucelené kurzy

02.

Otevřené lekce

03.

Online kurzy

NABÍZÍME

Ucelené kurzy

Ucelené kurzy nabízí lekce, které na sebe systematicky navazují. Díky tomu má lektor možnost praxi přizpůsobit na míru dané skupině.

Hlavní přínos dlouhodobých kurzů spočívá v tom, že při průběžném navazování jednotlivých lekcí se snáze rozvíjejí nové schopnosti a dovednosti, což přispívá k rychlejšímu pokroku ve Vaší praxi.

Díky navazujícím lekcím vznikají různá přátelství a podporující prostředí, které vytváří nejen lektoři, ale i samotní účastníci kurzu.

Kurz: Yoga pro začátečníky

Přemýšlíte o tom, že byste chtěli cvičit jógu, a nevíte, jak začít? Právě pro Vás jsme připravili kurz jógy pro začátečníky. Každý týden si budete moci krůček po krůčku osvojit základy této jedinečné praxe. Během kurzu se naučíte náležité provedení základních jógových pozic – ásan – v souladu s dechem a procvičíte správné držení těla, koncentraci a uvolnění. Neopomeneme ani pozdravy slunci, svalové práce uvnitř těla, tzv. bandhy (zámky) nebo mudry. Lekce bude končit šavásánou (relaxační pozicí). Celkovým cílem je osvojit si principy správného a vědomého pohybu.

Kurz: Yoga pro mírně a středně pokročilé

Na tomto kurzu si osvojíte principy správného a vědomého pohybu, které Vám umožní zlepšit držení těla, posílit svaly, zbavit se fyzických bloků a tím také snížit psychické napětí a stres. Každá lekce bude jedinečná a zaměřená na jiné téma a jinou oblast těla, aby bylo možné jít skutečně do hloubky. Některé lekce budou náročnější a dynamičtější, jindy zase výrazně zpomalíme a užijeme si jemnější a prožitkovou zkušenost. Novinkou na tomto kurzu bude také cvičení s jógovým kruhem (yoga wheel). Budeme se věnovat i jednotlivým jógovým principům a tématům, protože jóga nabízí mnohem víc než jenom fyzickou praxi.

Kurz: Vinyasa yoga pro pokročilé

Tento kurz volně navazuje na předchozí kurzy, ať už pro začátečníky, nebo mírně/středně pokročilé.  Je tedy vhodný pro všechny (ženy i muže), kteří mají s jógou už nějakou zkušenost. Lekce na kurzu vinyasa jógy jsou zaměřené na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Vinyasa jóga dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, účinně ozdravuje, energizuje a zbavuje tělo i mysl únavy, napětí a stresu. Na lekcích rozebereme efektivní cviky k uvolnění (a možná úlevě od bolesti) jednotlivých částí těla. Naučíme se modifikace vybraných pozic, aby pro Vás byly vhodné a účinné. Někdy se necháme unášet na vlně dechu, jindy si zase užijeme jemnou a prožitkovou lekci. Novinkou na tomto kurzu bude také cvičení s jógovým kruhem (yoga wheel).

Kurz: Restorativní yoga

Smyslem  restorativní jógy je omezit stres. Pasivní setrvání v pozicích je delší (pět až patnáct minut), což nám dává možnost hluboce uvolnit tělesnou soustavu i mysl a výrazně tak zlepšit své zdraví. To vše s použitím dek, polštářů (bolsterů), bločků a pásků. Pomůcky nám umožní dopřát si dostatečné pohodlí, plně se „odevzdat“ a dosáhnout kýžených účinků. V jednotlivých lekcích se budeme věnovat otevírání plic, uvolnění bederní páteře, horní i dolní polovině těla, kyčlím, zádům, sestavě na pomoc s dýchacími potížemi, špatným trávením, neurologickými poruchami a dalším, pro nás všechny v danou chvíli potřebným.

Kurz: Úvod do dynamické praxe

V tomto kurzu se budeme věnovat zvědomování automatického pohybu prostřednictvím dechu a práce s pánevním dnem, některé lekce budou zaměřeny na konkrétní oblasti těla – otevření pánve, posílení páteře, jiné budou spíše formou workoutu – jak pracovat se středem těla, jak posílit paže a záda pro inverzní pozice, jak pracovat s myslí. Můžete se těšit na pořádně nabitý kurz.

Kurz: Hatha yoga

V kurzu hatha jógy se setkáte se všemi základními prvky, které se prolínají i do dalších stylů jógy. Jedním ze tří pilířů jsou pozice – ásany, které si projdeme od nejjednodušších variant až po ty složitější. Dalším je práce s dechem a třetím zklidnění mysli. Jejich vzájemné propojení vede k celkovému uvolnění a současně také posílení na tělesné i duševní úrovni. Každá hodina bude zaměřena na práci s určitou oblastí těla, to vše v souladu s dechem a s následnou relaxací. Po absolvování kurzu budete znát správné provedení základních pozic i dechové techniky, které můžete využít při nepříjemných emočních výkyvech v každodenním životě.

Kurz: Yoga pro zdravá záda

Cílem uceleného kurzu je zlepšit pružnost a ohebnost páteře, která tvoří asi třetinu výšky našeho těla. Je jeho nosným pilířem a zajišťuje pohyb trupu i končetin, proto musí být pohyblivá a zároveň i pevná. Páteř je spjatá s duševními stavy a náladami. Na lekcích můžete očekávat hodně rolování, rotací, úklonů a jemných záklonů. Budeme se také věnovat cvikům na zpevnění středu těla a pánevního dna. Lekce budou klidnější, zaměřené na správné držení těla, protažení a uvolnění. Novinkou na tomto kurzu bude také cvičení s jógovým kruhem – jedinečnou pomůckou na promasírování svalů okolo páteře, otevírání hrudníku, zvýšení flexibility a mnoho dalšího.

Kurz: Yoga pro hormonální rovnováhu

Ucelený kurz Vás naučí sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Sestava je dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu. Jóga pro hormonální rovnováhu je vhodná pro každou ženu, která potřebuje vyrovnat hormonální hladinu v těle. Je to metoda k posílení nebo znovuaktivování hormonálního systému a odstranění symptomů menopauzy, premenstruačního syndromu, polycystických vaječníků a neplodnosti. Celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.

Kurz: Wheel yoga

Wheel jóga využívá speciální pomůcku ve tvaru kruhu, s jehož pomocí se příjemně protáhnete i namasírujete, ale také si zacvičíte klasické jógové pozice, kdy kruh slouží jako opora a zároveň pomůcka k prohloubení pozice. Cvičením posílíte svůj hluboký stabilizační systém a naučíte se správnému držení těla.
Díky wheel józe se dostanete do pozic hlouběji, přispívá také k lepší flexibilitě, posiluje svaly, uvolňuje napětí a zlepšuje rovnováhu a koordinaci. Je určena jak úplným začátečníkům, tak i již pokročilým jogínům, kteří si rádi zpestří svou praxi.

Kurz: Yogou do hloubky

Kurz Jógou do hloubky by se Vám měl stát přátelským pomocníkem ve chvílích shonu moderní doby, pomoci udržet současnou úroveň kondice těla, nastartovat k lepšímu zdraví. Jemně dynamická flow jóga s občasnými prvky yin jógy protáhne nejen Vaše tělo, ale především uvolní zatíženou mysl i unavenou duši. Čekají Vás vyvážené kreativní a kvalitní sestavy vedené v pečujícím, nesoutěživém a bezpečném prostředí za doprovodu hudby. Ať už si půjdete pro protažení, posílení, či uvolnění, věřím, že daná jógová lekce Vás potká ve chvíli, kdy Vás potkat má s ohledem na Váš aktuální stav, možnosti i rozpoložení. Prozkoumáme také hlubší jógová témata, kde se dostaneme více ke kořenům jógy, k tomu, odkud pochází a jaký je její cíl, potažmo cíl našeho života.

Kurz: Jemná meditační yoga

Spojení jemné jógy a meditace Vám pomůže k lepšímu překonání duševních a emocionálních problémů, jako je stres, úzkost nebo deprese. Napomáhá od bolestí kloubů, zad a pohybového aparátu, pomůže zklidnit chronické nebo dlouhodobé bolesti a zlepší Vám celkové zdraví.  Díky umění ovládání dechu (pránájámy) a napojení se na životní energii (pránu) si navodíte pocit zklidnění a pohody. To vše v jemném plynutí jógových ásan se závěrečnou odpočinkovou meditací. Kurz bude zaměřen především na vlídnost, laskavost, respekt k sobě a hlubší roviny poznání.

Kurz: Well being - cvičení Norbekov

Kurz je určen každému, kdo chce mít zdravější a spokojenější život. Jde o jednoduché cvičení podle metody pana Norbekova. Cílem je uvolnit, protáhnout celé tělo a naučit ho pocitu spokojenosti a radosti. Cvičí se vždy s úsměvem a pozornost je věnována té části těla, kterou zrovna procvičujete. Najdete rovnováhu těla, mysli a duše.
Každá hodina se skládá z:
‒ Teoretické motivační části, na které se dozvíte např. jak zlepšit náladu, proč je důležité mít v životě cíl, co způsobuje úsměv a rovné držení těla, proč jíst zdravě a mít pozitivní myšlenky. Jak v sobě najít víru a zlepšit své zdraví.
‒ Praktického cvičení těla a cvičení očí na zlepšení zraku.
Každá hodina je zakončena krátkou relaxací na uvolnění těla i mysli a naladění na ozdravnou láskyplnou energii.

YOGABOSKOVICE

,,Čím více se blížíte snu, tím více se Osobní příběh stává pravým důvodem života.“

– Paulo Coelho

NABÍZÍME

Otevřené lekce

Otevřené lekce nabízejí možnost hlásit se na každou lekci zvlášť a vyzkoušet si tak, jaký styl a lektor Vám budou nejvíce vyhovovat. Lekce na sebe většinou nenavazují a přijít může kdokoli.

Vinyasa flow yoga

Plynule vedená lekce ideální pro ty, kteří mají s jógou nějakou zkušenost. Dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, rovnováhu těla i mysli, rozvíjí fyzickou i psychickou kondici, redukuje stres a napětí, zlepšuje kardiovaskulární činnost, zvyšuje kapacitu plic, reguluje metabolismus a zkvalitňuje spánek. Kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň. Každá lekce je výzvou, žádá si od Vás koncentraci a na oplátku nabízí svobodu, energii, odpočinek i smích.

Yogou k harmonii

Pohyb jako takový nás udržuje fyzicky i mentálně mladými, a čím starší jsme, tím více ho potřebujeme. Pravidelným pohybem můžeme snížit riziko zdravotních komplikací a již vzniklé choroby příznivě ovlivnit. Vhodně strukturovaná pohybová aktivita, mezi kterou se jóga bezpochyby řadí, jednoznačně zpomaluje tempo stárnutí a zvyšuje kvalitu života. Tato lekce je vhodná i pro seniory, tak neváhejte přijít mezi nás.

YOGABOSKOVICE

,,Co je nejtěžší část praxe? Pravidelnost!“

– David Life

NABÍZÍME

Online lekce

Osobní setkávání na lekcích je pro mě jedna z nejradostnějších a nejkrásnějších věcí spojená s jógou. Zbožňuji, když mohu navnímat tu společnou energii a cítit po lekci to naplnění, radost a zklidnění. To jsou věci k nezaplacení a znovu a znovu mi dávají pocítit, že to, co dělám, má opravdu smysl. Spousta z nás však nemá možnost účastnit se lekcí osobně nebo by uvítali nějaké vedení i při domácí praxi. A tak Vás srdečně zvu do on-line prostoru, kde budeme sdílet stejnou vášeň a energii pro jógu. Věřím, že i na dálku můžeme vytvořit nádhernou a posilující jógovou komunitu.

Online lekce

Jednou z hlavních výhod cvičení jógy online je možnost cvičit kdykoli a kdekoli. Snáz tak začleníte jógu do svého každodenního života. Další velkou výhodou je možnost opakování a zpětného přehrávání lekcí, abyste si přesněji osvojili jednotlivé pohyby a techniky.

Videa pro Vás připravuje majitelka studia a lektorka Petra Paděrová. Můžete se těšit na různé styly jógy, videa pro všechny úrovně pokročilosti, meditace i tématicky zaměřené lekce. V rámci online členství Vás čeká i řada dalších výhod, jako například slevy na speciální víkendové lekce nebo vybrané workshopy.

 

Připojte se k nám a objevte blahodárné účinky jógy na tělo, mysl a duši. Bez ohledu na to, zda hledáte posílení fyzického těla, zklidnění mysli, zlepšení flexibility, nebo duchovní růst, jóga je univerzálním nástrojem, ze kterého může čerpat každý.