Uzavřené kurzy

- UZAVŘENÉ KURZY -

V uzavřených kurzech na sebe lekce systematicky navazují a lektor má možnost praxi přizpůsobit na míru skupině v kurzu. Většinou také po absolvování kurzu dochází k rychlejšímu progresu.

- kurz yogy pro začátečníky/mírně pokročilé -

Během kurzu se naučíte správnému provedení základních jógových pozic v souladu s dechem,  správné držení těla, koncetraci a uvolnění. Neopomene ani pozdravy slunce, svalové práce uvnitř těla, tzv. bandhy (zámky) nebo mudry.

Osvojíte si principy správného a vědomého pohybu, které Vám umožní zlepšit držení těla, posílit svaly, zbavit se fyzických bloků a tím také snížit psychické napětí a stres… 

KDY: středa 16:30 – 17:45 

 

- KURZ HATHA YOGY -

V kurzu HATHA jógy se setkáte se všemi základními prvky, které se prolínají i do dalších stylů jógy. Jedním ze tří pilířů jsou pozice – ásany, které si projdeme od nejjednodušší variant, až po ty složitější. Dalším je práce s dechem a třetím zklidnění mysli. Jejich vzájemné propojení vede k celkovému uvolnění a současně také posílení na tělesné i duševní úrovni. Každá hodina bude zaměřena na práci s určitou oblastí těla. 

KDY: úterý 18:00 – 19:15

(malý sál)

 

 

- kurz yogy pro hormonální rovnováhu-

Ucelený kurz Vás naučí  sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Sestava je složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků.

Jóga pro hormonální rovnováhu je vhodná pro každou ženu, která potřebuje vyrovnat hormonální hladinu v těle. Je to metoda k posílení hormonálního systému a odstranění symptomů menopauzy, premenstruačního syndromu, polycystických vaječníků a neplodnosti. 

KDY: úterý 18:00 – 19:30 

 

- kurz yin yogy -

Jedná se o velmi jemnou praxi, která vyniká svojí vlastností silného vtažení do přítomného okamžiku tím, že při 3 a více minutovém setrvání v pozici postupně uvolňuje hluboké pojivové tkáně celého těla. Jin jóga také probouzí naší vnitřní jemnou energii a vibruje emocemi, při kterých můžeme cítit radost, štěstí a rovnováhu, ale zároveň výzvu, vztek či odhodlání, protože naše tělo zažívá něco nového a hlubokého. 

KDY: pátek 16:30 – 17:45    

 

- kurz čakra yogy -

Tento kurz může účastníkům posloužit jako další krok na cestě sebepoznávacího procesu. Čakry, energetická centra, jsou ve vzájemném souladu. V kurzu budeme pracovat s jejich vzestupnou provázaností, kdy první lekce bude věnovaná kořenové čakře, tzv. múladhára čakře. V závěrečné lekci si necháme prostor pro usazení a sjednocení předešlé praxe. 

KDY: středa 16:30 – 17:45
(malý sál)

- kurz: umění meditovat -

 

Tento kurz vás naučí základní meditační techniky na zklidnění mysli. Dovolte sami sobě stát se kapkou vody v řece a plynout spolu s řekou. Zanechat všechen stres, úzkosti a problémy každodennosti v odevzdání a cvičit, pěstovat plné vědomí. Být sami sebou. Aby nám každý krok na cestě přinášel klid, odpočinek a radost.

KDY: čtvrtek 17:00 – 18:10

(malý sál)

- kurz cvičení pro nastávající maminky -

Cvičení je vhodné pro období všech tří trimestrů, pokud je těhotenství fyziologicky v pořádku a nastávající maminka se cítí dobře je pro ni tato lekce velmi přínosná. Cílem kurzu je fyzická příprava na porod a období šestinedělí, správné dýchání, prevence diastázy, práce s pánevním dnem a hlubokým stabilizačním systémem, předejít potížím jako jsou bolesti zad nebo vadné držení těla vlivem rostoucího bříška.

KDY: středa 18:00 – 19:15