Lekce

- vyberte si z naší široké nabídky lekcí -

- Vinyasa Flow YOGA -

Dynamická forma hatha yogy zaměřená na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, energizuje a zbavuje celé tělo únavy, napětí a stresu. Kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň.

- HATHA YOGA -

Lekce plynou v klidnějším tempu. Do jednotlivých ásán se přechází pomalu, lehce a vědomě, bez známky napětí a v souladu s dechem. Mysl i tělo postupně harmonizuje, sílí a regeneruje.

- Yin yoga -

Jemná a klidná praxe, při které se v jednotlivých pozicích zůstává delší dobu, i několik minut. Cílí tak na pojivové tkáně, šlachy, vazy, fascie a klouby. Yin yoga zlepšuje tok a pohyb energie v celém těle, pracuje s energetickými drahami, s meridiány. Tlakem na jednotlivé dráhy meridiánů totiž ovlivňuje zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura.

- Yoga pro hormonální rovnováhu -

Jóga pro hormonální rovnováhu je vhodná pro každou ženu, která potřebuje vyrovnat hormonální hladinu v těle.

Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

- BASIC Yoga -

Klidná, přesto dynamická lekce, na níž budeme plynule proplouvat pohybem, ladit dech i ásany. Lekce je vhodná pro (věčné) začátečníky a všechny, kdo chtějí s respektem rozvíjet sílu a flexibilitu těla i mysli a zároveň si užít zklidnění, které jógová praxe plynoucí v pomalejším tempu nabízí.

Lekce jsou přizpůsobené skupině; jsou nabízeny varianty pozic tak, aby si v nich každý našel to, co jeho tělo a mysl právě potřebují: momenty klidného spočinutí, nebo naopak výzvu v podobě náročnějších pozic.

-Yoga pro zdravá záda-

Jemná, leč do hloubky jdoucí terapeutická lekce kombinující poznatky yogy a fyzioterapie. Během lekce budete prozkoumávat každou část Vašeho těla, naučíte se využívat vědomý dech. Skrze jemné pozice dochází k uvolnění páteře a vrací se její přirozená pružnost. Důležité je také správně zapojovat střed těla, aby se odlehčilo zádům a předešlo jejich obtížím. Lekce je vhodná pro všechny, kteří chtějí vhodně kompenzovat sedavý způsob života.

- Ashtanga Vinyasa yoga -

Jedná se o tradiční jógovou školu pocházející z jižní Indie. Vedle klasické hatha jógy je nejrozšířenější jógovou školou. Je to dynamická forma jógy, založená na synchronizaci pohybu a dechu.

Jedná se o metodu, která kombinuje sled přesně cvičených sérií ásan s dynamickým přecházením – vinyásami – mezi jednotlivými pozicemi a používá specifický rytmický klidný a hluboký způsob dýchání – technika Ujjayi. Při praxi se učíme synchronizovat pohyb s hlubokým dechem.

- AROMATHERAPY YOGA -

Na této lekci spojíme léčivou sílu jógy s vůní přírodních esenciálních olejů. Čich je naším evolučně nejstarším smyslem a působí přímo v nejhlubších centrech mozku, tam, kde se utváří náš celkový životní pocit.

Společně s dechovými technikami a ásánami z hatha yogy využijeme příjemných vůní k pročištění a osvěžení těla, mysli i našeho kosmického vědomí.

- Gravid yoga -

Lekce vedená s respektem k momentálním možnostem těla, zaměřená na prožitek a benefit více než jedné osoby na podložce. 

Budoucím maminkám gravid jóga přináší jednak sílu a rovnováhu, a jednak uvolnění a relaxaci. Pomáhá udržet kondici i v období těhotenství, zmírnit bolesti zad, najít vnitřní sílu a také psychickou pohodu.

- dětská yoga -

Na děti je v tomto věku kladený velký důraz na disciplínu, výkon, soběstačnost, jak se integrují do školního systému a pomalu se osamostatňují.

V tomto nelehkém období jim může být jóga velkou pomůckou ke zvládnutí tlaku z okolí. Zároveň je velmi přínosná pro jejich tělesné schopnosti, držení těla, flexibilitu. Může jim poskytnout motivaci a vnější i vnitřní rovnováhu. Jóga se tak může stát pomocníkem a průvodcem v jejich životě.

- DANCE YOGA -

Lekce je propojením tance a jógy, v první polovině tělo rozhýbeme jednoduchými tanečními kroky a v druhé části se pomocí jógových pozic protáhneme a zklidníme krátkou meditací.

- DANCE TABATA -

Lekce tabaty se zapojením jednoduchých prvků tance za účelem zpevnění všech částí těla pomocí pohybů, které jsou pro tělo přirozené. 

Na konci lekce Vás čeká krátké protažení a zklidnění.