Lekce

- vyberte si z naší široké nabídky lekcí -

- Vinyasa YOGA -

Středně dynamická lekce vhodná pro všechny, tedy i pro ty, kteří s yogou teprve začínají. Během lekce se zahřejeme, posílíme, stabilizujeme páteř, najdeme balanc v balančních pozicích, budeme zkoušet nové pozice a vracet se ke starým známým a prohlubovat je. Lekce je zaměřená na plynulé propojení pohybu těla s dechem. Dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, účinně ozdravuje, energizuje a zbavuje tělo i mysl únavy, napětí a stresu. Kreativní sekvence Vaše tělo protáhnou, posílí a uvolní zároveň. Součástí každé lekce je dechové cvičení a na závěr i sladká tečka savásana, nebo-li závěrečná relaxace.

- Yin yoga -

Jemná a klidná praxe, při které se v jednotlivých pozicích zůstává delší dobu, i několik minut. Cílí tak na pojivové tkáně, šlachy, vazy, fascie a klouby. Yin yoga zlepšuje tok a pohyb energie v celém těle, pracuje s energetickými drahami, s meridiány. Tlakem na jednotlivé dráhy meridiánů totiž ovlivňuje zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura.

- Yoga pro hormonální rovnováhu -

Jóga pro hormonální rovnováhu je vhodná pro každou ženu, která potřebuje vyrovnat hormonální hladinu v těle. Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

- čakra yoga -

Klidná, ale intenzivní praxe, která působí na naše nejdůležitější energetická centra. S využitím jemné aromaterapie a poslechu hudby v harmonizujících frekvencích je založená na asanách, které působí na konkrétní čakry. Uvolňuje energetické bloky a umožní naší životní síle volně proudit všude tam, kde je potřeba.

-healing yoga-

Velmi jemná a klidná forma jógy, která kombinuje metody mindfullness s terapeutickou jógou působící na konkrétní orgány. Lekce jsou laděné podle aktuálního ročního období i konkrétních potřeb klientů a mají za cíl podpořit vnitřní rovnováhu těla a duše..

- Ashtanga Vinyasa yoga -

Jedná se o tradiční jógovou školu pocházející z jižní Indie. Vedle klasické hatha jógy je nejrozšířenější jógovou školou. Je to dynamická forma jógy, založená na synchronizaci pohybu a dechu. Jedná se o metodu, která kombinuje sled přesně cvičených sérií ásan s dynamickým přecházením – vinyásami – mezi jednotlivými pozicemi a používá specifický rytmický klidný a hluboký způsob dýchání – technika Ujjayi. Při praxi se učíme synchronizovat pohyb s hlubokým dechem.